Pogačar mederecordhouder in Vlaanderens Mooiste

Pogačar mederecordhouder in Vlaanderens Mooiste

05/04/2026

Pogačar wint zijn derde Ronde van Vlaanderen en wordt daarmee mederecordhouder. In een clash tussen de topfavorieten besliste wereldkampioen Pogačar bij de laatste passage op de Oude Kwaremont de wedstrijd. Daar plaatste de Sloveen de ultieme aanval, waardoor Van der Poel definitief de rol loste. De Nederlander moest genoegen nemen met een tweede plaats en Evenepoel mocht in zijn debuut het podium vervolledigen met een knappe derde plek.

Een verbluffende eerste startrij in Antwerpen voor de aanvang van de 110de Ronde van Vlaanderen. Met Evenepoel (Red Bull – BORA – hansgrohe), Van Aert (Team Visma | Lease a Bike), Van der Poel (Alpecin – Premier Tech) en Pogačar (UAE Team Emirates – XRG) stonden vier absolute kleppers voor het eerst samen aan de start.

Na enkele mislukte pogingen in de aanvangsfase, kon uiteindelijk een kopgroep van dertien renners ontsnappen: Dillier (Alpecin - Premier Tech), Gradek (Bahrain – Victorious), Lamperti (EF Education – EasyPost), Swift (INEOS Grenadiers), Van Boven (Lotto Intermarché), De Pooter (Team Jayco AlUla), Van Den Berg (Team Picnic PostNL), Zamperini (Cofidis), Frison (Pinarello Q36.5 Pro Cyling Team), Fagúndez, Sainbayar, (Burgos Burpellet BH Vercouille (Team Flanders – Baloise) en De Vries (Unibet Rose Rockets) waren van de partij. Met vaste tempobeul Dillier in de kopgroep nam Bjerg (UAE Team Emirates) de verantwoordelijkheid in de achtervolging.

Op de Molenberg onstond onder impuls van F. Vermeersch (UAE Team Emirates – XRG) een elitegroep. De favorieten waren stuk voor stuk op de afspraak en reageerde alert op de versnelling. Op 78 kilometer van de meet kon dat elitegroepje aansluiten bij de kopgroep, waarna de finale officieel geopend was.

(Lees verder onder de foto)

De koers ontplofte volledig tijdens de tweede passage van de Oude Kwaremont. Pogačar lanceerde er een geweldige versnelling waarop enkel Van der Poel, Evenepoel, Van Aert en Pedersen (Lidl – Trek) konden reageren. Die laatste twee moesten net voor de top passen en een elitedrietal trok richting de eerste beklimming van de Paterberg. Daar moest vervolgens ook Evenepoel de rol lossen waardoor Van der Poel en Pogacar met z’n tweeën richting de ultieme finale trokken.

Evenepoel leek nog heel even opnieuw de aansluiting te maken, maar het duo werkte goed samen en de Olympische kampioen kon niet meer terugkomen. Tijdens de laatste passage op de Oude Kwaremont trok Pogačar nog eens door, en dit keer moest ook Van der Poel passen. De Sloveen ging alleen op weg naar de zege.

Ook de Paterberg bracht Van der Poel niet dichter, in tegendeel. De wereldkampioen reed meter voor meter verder weg en soleerde naar z’n derde overwinning in Oudenaarde. Met die zege wordt de Sloveen bovendien ook mederecordhouder. Van der Poel moest zich tevredenstellen met de tweede plaats, terwijl Evenepoel in zijn debuut het podium vervolledigde met een knappe derde plek.

Vollering pakt eerste zege in Oudenaarde
Lees meer | Vollering pakt eerste zege in Oudenaarde
Proximus ‘Event Reservation’ verzekert kritische communicatie tijdens Flanders Classics wedstrijden
Lees meer | Proximus ‘Event Reservation’ verzekert kritische communicatie tijdens Flanders Classics wedstrijden
Verduurzaming energie aankomstsite Ronde van Vlaanderen in Oudenaarde
Lees meer | Verduurzaming energie aankomstsite Ronde van Vlaanderen in Oudenaarde
Flanders Classics roept wielerfans op om samen voor een veilige koers te zorgen
Lees meer | Flanders Classics roept wielerfans op om samen voor een veilige koers te zorgen